مشکلات فروش ملک با مبایعه نامه- آل محمد

مشکلات فروش ملک با مبایعه نامه

image_pdfimage_print

مشکلات فروش ملک با مبایعه نامه این روزها بسیار به گوش می رسد. بسیاری از مراجعه کنندگان ما ملک خود را با مبایعه نامه فروخته و خریدار پول را کامل پرداخت نکرده و طی یک عملیات متقلبانه  علیه فروشنده طرح دعوا کرده تا خانه را از او تحویل بگیرد.

متاسفانه فروش ملک با مبایعه نامه مشکلات متعددی را برای افراد بوجود می آورد

عموما برای خرید یک ملک از قولنامه که قراردادی رسمی است استفاده می‌شود؛ بر اساس قولنامه ملک از شخصی به شخص دیگر منتقل می‌شود و خریدار صاحب خانه خواهد شد.

اما گاهی اوقات قبل از تنظیم قولنامه و قرارداد سندی تحت عنوان مبایعه نامه میان دوطرف معامله تنظیم و امضا می‌شود؛ این مبایعه نامه به معنای این است که قراردادی میان دو نفر تنظیم شده و به موجب امضای قرارداد و ثبت سند ملک به خریدار تحویل داده می‌شود.

اما گاهی اوقات معامله همراه با مبایعه نامه، ممکن است مشکلاتی را به وجود آورد؛ به همین دلیل است که اغلب وکیلان و کارشناسان حقوقی بر این باورند که نباید ملک خود را با مبایعه نامه فروخت و حتما باید قولنامه و ثبت سند رسمی موجود باشد.

اما قانون فردی که سند رسمی داشته باشد را مالک می‌داند و کسی که سند رسمی به نام او باشد مالک و دارای حق است.

فردی که مبایعه نامه به نام او تنظیم شده باشد نمی‌تواند اقدام به تخلیه ملک کند، زیرا قانون او را صاحب حق نمی‌داند؛ اما این فرد می‌تواند از طریق قانون مالک را به تنظیم سند رسمی ملزم سازد.

جهت خرید و فروش این املاک ما از طریق وکلای با تجربه ما  شما می توانید در کمترین زمان به صورت کاملا قانونی اقدام نمایید.