شهرام جزایری - دفتر وکالت آل محمد

برای انجام تحقیقات مقدماتی؛ شهرام جزایری به مجتمع قضایی امور اقتصادی احضار شد

image_pdfimage_print

شهرام جزایری برای پاسخ به سوالات جدید قاضی ویژه‌ی تعیین شده برای رسیدگی به پرونده‌اش، به شعبه‌ی ۱۱۹۲ مجتمع قضایی امور اقتصادی احضار شد.
سیدمحمود حسینی اصل، مدیر روابط عمومی مجتمع قضایی امور اقتصادی در این باره به خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: با توجه به ابلاغ ویژه‌ی آیت‌الله هاشمی شاهرودی به قاضی وحید کربلایی آقاملکی (رییس دادگاه انقلاب مجتمع قضایی امور اقتصادی)، وی با مطالعه‌ی پرونده درخصوص نظرات کارشناسان و حسابرسان و طرح سوالات جدید، شهرام جزایری را به شعبه‌ی ۱۱۹۲ مجتمع قضایی امور اقتصادی، جهت انجام تحقیقات مقدماتی احضار کرد.
چندی پیش وکیل مدافع شهرام جزایری از نقض حکم محکومیت موکلش از سوی شعبه‌ی ۲۰ دیوان عالی کشور و ارجاع پرونده به شعبه‌ی هم‌عرض دادگاه بدوی خبر داده بود.
سیدمحمدصادق آل‌محمد اظهار داشت که به موجب این حکم، محکومیت شهرام جزایری از جهت اتهام اخلال در نظام صادراتی کشور ماهیتا نقض و به شعبه‌ی هم‌عرض دادگاه بدوی ارجاع داده شد تا مجددا به این اتهام رسیدگی شود. شهرام جزایری، سه اتهام داشت؛ یکی اخلال در نظام صادراتی کشور که به ۲۰ سال حبس محکوم شده بود و دوم پرداخت رشوه که از این حیث به ۳ سال حبس محکوم شده بود و یکی هم تخلف در اخذ کارت معافیت از سربازی که از این جهت هم به ۴ سال حبس محکوم شده بود. اعتراض نسبت به دو اتهام آخر در دادگاه تجدیدنظر استان رسیدگی خواهد شد و دیوان عالی کشور به این دو اتهام رسیدگی نکرد و رسیدگی به این اتهامات به ارجاع پرونده به دادگاه تجدیدنظر استان موکول است اما از جهت مهم‌ترین اتهام او یعنی اخلال در نظام صادراتی کشور که مورد اعتراض ما قرار گرفت، از ناحیه قضات دیوان عالی کشور، محکومیت صادره از سوی دادگاه بدوی نقض شد.
انتهای پیام